Kuchyňské nože Zwilling J.A. Henckels

Recenze na mezinárodní klasický kuchařský nůž J. A. Henckels – The International Classic Chef’s Knife

Hledáte vysoce kvalitní kovaný nůž, aniž by vás stál celé jmění? Existuje celá řada kovaných nožů, takže jsem se rozhodl otestovat jeden z levnějších v kategorii drahých nožů na trhu – J.A. Henckel mezinárodní klasický kuchařský nůž = The International Classic Chef’s Knife.

Splňuje tento 254 mm kuchařský nůž očekávání kovaného nože? Pokračujte ve čtení, abyste to zjistili.

Kuchyňské nože Zwilling J.A. Henckels

Rychlé shrnutí

J. A Henckels vyrábí řadu nožů různé úrovně kvality. „Mezinárodní“ kolekce se vyrábí mimo Německo a Japonsko a jsou na nižší cenové úrovni. Tento konkrétní nůž byl vyroben ve Španělsku.

The International Classic Chef’s Knife je dobrou volbou pro kovanou čepel. Design tohoto nože poskytuje určité výhody, které přispívají k ovládání nože a jeho kvalitě. Určitě doporučuji tento nůž pro každodenní použití ve vaší kuchyni. Zůstává jedním z mých nejlepších nožů, které používám.

Kompletní hodnocení

97,4%

 • Materiály – 98%
 • Konstrukce – 98%
 • Ergonomie – 96%
 • Chyt – 96%
 • Údržba – 98%
 • Záruka – 100%
 • Trvanlivost – 96%

Podrobná recenze

Výhody

 • Ostří zůstává ostré po velké době užívání.
 • Vynikající vyváženost mezi rukojetí a ostřím.
 • Čepel krájí většinu jídla lehce.
 • Nůž je cenově přijatelný.

Nevýhody

 • Některá zelenina, jako například brambory, se po řezání nalepí na čepel.
 • Horní hrana nože má ostré rohy a není moc příjemná do ruky při držení nože takzvaným „pinch gripem“

Materiály a konstrukce

J. A. Henckels International Classic Chef s Knife je vyroben z vysoce kvalitní německé nerezové oceli. Čepele jsou kované z jednoho kusu oceli a broušeny ve dvou směrech pod úhlem 15 stupňů. Proces kování za tepla zvyšuje odolnost nože. Ačkoli tento nůž je vyroben ve Španělsku, samotná čepel pochází z Německa.

Významnou vlastností tohoto nože je záštita. Přidáním na hmotnosti v těžišti nože je celý nástroj lépe vyvážen. Záštita také zajišťuje chrání prsty před sklouznutím na čepel nože.

 • Rukojeť je vyrobena z polyoxyethylenového kompozitu a spojena klasicky třemi nýty.Okraje jsou broušeny tak, aby vytvářely hladký přechod a dojem jednoho kusu. Rukojeť je tak velmi odolná a snadno se čistí.

Design

První věc, kterou jsem si všiml na tomto noži J.A. Henckels Chef’s Knife, je jeho váha. Nůž váží 243 g a tím se zřetelně odlišuje od ostatních lisovaných nožů. Nevidím tuto váhu jako negativní vlastnost, ale více pozitivní, protože přináší mnoho výhod. Záštita je integrována jako součást čepele z jednoho kusu oceli a zvyšuje váhu nože a tím poskytuje rovnováhu a bezpečnost.

Čepel tohoto nože je hrubší na hřbetu a zužuje se k okraji. Silnější čepel poskytuje stabilitu a pákový efekt při řezání. Hrana je zaostřena v úhlu 15 stupňů. Je to užitečné pro velké množství řezů – řezání, sekání, krájení, mletí a řezání na kostečky. Pokud máte ve zvyku držet kuchyňský nůž se dvěma prsty na čepeli, můžete přijít na to, že ostré hrany hřbetu nože nejsou do ruky příliš pohodlné.

Design rukojeti zajišťuje vynikající úchop. Obzvláště se mi líbí používat rukojeť se záštitou a pinch grip – správné držení nože, kdy dva prsty jsou na čepeli u záštity, každý prst z jedné strany a tím je kontrolováno chycení nože, aby se nesmekl. Textura rukojeti je hladká a trochu kluzká, máme-li mastné ruce. Velkou výhodou je absence jakékoliv spáry na spojení kovu čepele a kompozitu střenky. Usnadní to mytí a čištění, nikde nemohou zůstat bakterie ze syrových potravin.

Detaily designu

 • Váha: 243 gramů
 • Délka čepele: 254 mm (inzerováno), 252 mm (skutečné)
 • Celková délka: 390 (skutečné)
 • Střenka: Plná Střenka
 • Čepel: Kovaná německá nerezová ocel X50CrMoV15
 • Úhel ostří: 15 stupňů
 • Rukojeť: Nýtové polyoxymethylen (POM)
 • Vyrobeno ve Španělsku

Využití v kuchyni

Každý nůž prochází řadou testů „využití“ v mé vlastní kuchyni po dobu několika týdnů. Pokud bych testoval jenom jeden nůž, nedostal bych přesné zobrazení skutečného prostředí domácí kuchyně. Krájel jsem různé druhy masa, zeleniny a bylinek.

Zjistil jsem, že J.A. Henckel nůž krájí velmi dobře. Čepel po několika týdnech vykazovala malé opotřebení, ale po mnoha použití stále měla ostré hrany. Jediným drobným problémem byla ulpívající zelenina.

Kuře: Testoval jsem kuřata dvěma různými řezy: nakrájení na dvě půlky a potom nakrájení kuřecích křídel na tenké plátky. Nůž projel masem a tučnými částmi bez problémů.

Mrkev: Mrkev je tvrdší než některé druhy zeleniny, kterou jsem testoval. Nůž nakrájel tenké a silné kolečka bez jakýchkoliv problémů. Dokonce i krájení na nudličky šlo velmi dobře.

Bylinky: Krájení bylinek je velmi snadné. Bylinky nejsou potrhané a mohou být rozsekány k naprosté dokonalosti.

Cibule: Okraj ostří zajel do hladké slupky cibule. Nůž krájel, aniž by došlo k nerovnoměrnému řezu. S tímto nožem jsem neměl problém krájet cibuli nadrobno, nebo na tenké plátky.

Brambory: Čepel tohoto nože krájí brambory na plátky a na kostky jako když horký nůž zajede do másla. Jediným problémem bylo to, že plátky brambory ulpívaly na čepeli a musely být ručně odstraněny.

Čištění a údržba

J.A. Henckels International Classic nůž lze umývat v myčce, protože má syntetickou rukojeť. Přestože J.A. Henckels doporučuje být opatrný při mytí v myčce, doporučuji, aby všechny nože jste umývali ručně, aby tak byla zajištěna jejich ostrost a dlouhá životnost (viz: péče o kuchyňský nůž). To znamená, že nůž ihned po použití opláchněte a umyjte vodou a mycím prostředkem.

Přestože je čepel vyrobena z nerezové oceli, není 100% odolná proti korozi. Po skončení práce s nožem z něj spláchněte ovocné a zeleninové šťávy a velmi kyselé potraviny. Jestliže se na noži objeví matné skvrny (tak vypadá oxidace nerezové oceli), použijte neabrazivní čistič.

K údržbě ostří nože doporučuji pravidelné používání ocílky a občas i kuchyňský brousek. Pokud z nějakého důvodu nelze nůž nabrousit doma, svěřte ho profesionálům, kteří používají ploché brusné kameny.

Dokonalé slícování jednotlivých částí brání zachycování šťáv a potravinových částeček. 3 nýty pevně drží rukojeť, nejsou tam žádné praskliny či trhlinky.

Nezapomeňte, že váš nůž je investice. Pokud se o svůj nůž správně staráte, poskytne vám službu po mnoho let.

Zázemí firmy a značky

ZWILLING J.A. Henckels vyrábí kvalitní nože od roku 1731. Jejich zkušenosti jim umožnily perfektní výběr oceli, kalení, ostření čepelí a zvládli výrobu tak, že vyrábí extrémně ostré nože s odolným ostřím s optimálním vyvážením a ergonomií.

Dobré znamení je, že společnost ZWILLING J.A. Henckels nikdy nevedla s nikým žádný závažnější soudní spor.

Hodnocení produktů na Amazon prokazují legitimitu bez jakýchkoliv falešných nebo odstraněných recenzí. To platí nejenom pro dnes recenzovaný nůž, ale také pro dalších 93 dalších produktů na Amazon k datu publikace tohoto článku.

Záruka

Záruka se nevztahuje na dřevěné výrobky, jako jsou střenky nožů opotřebené běžným používáním, nebo jakékoliv škody způsobené jiným používáním než k určenému účelu. Reklamaci můžete podat firmě J.A. Henckels, pošlete jim také nůž s popisem problému.

Cena

J.A. Henckels International Classic Chef’s Knife nabízí velmi dobrý poměr mezi cenou a kvalitou. Značka J.A Henckels je na trhu již už dlouhou dobu. I když je tato řada nožů jednou z levnějších, které nabízejí, stále je lepší než u jiných nožů za 60 a méně dolarů.

Kdo by si měl koupit tento nůž?

Doporučil bych J. A. Henckels International Classic nůž hobby kuchařům, kteří chtějí:

Kovanou čepel - Ačkoli jsou na trhu skvělé lisované nože, neuděláte chybu si koupit nůž s kovanou čepelí z vysoce kvalitní ocele s optimálním množstvím chromu a uhlíku vyráběná dle specifických požadavků. Poznáte a pocítíte trvanlivost tohoto nože.

Finanční dostupnost - Koupě tak vysoce kvalitního nože za cca 60 dolarů je skvělá koupě. Zvláště pokud se jedná o kované čepele, tak za tuto cenu nedostanete nic levnějšího.

Pevná záštita - Záštita tohoto nože je výjimečný doplněk, který dodává noži perfektní vyváženost. Působí jako bezpečný mechanismus zabraňující říznutí.

Trvanlivý kuchyňský nástroj - Celkovou kvalitu tohoto nože můžete pocítit při prvním uchopení. Rukojeť ova část čepele a nýtovaná rukojeť je přidaná hodnota kovaného nože. Čepele zůstávají ostré po mnohanásobném použití, aniž byste museli pokaždé nůž brousit nebo ostřit. Tento nůž je ten, který Vám bude dlouho sloužit ve vaší domácnosti nebo v profesionální činnosti.

Shrnutí

Kovaný nůž J.A. Henckels International Classic je skvělou volbou kované čepele. Má pěkný design rukojeti, která je pevná. Přidaná váha přispívá k vyváženosti, ale také ke kvalitě nože. Celkově tento nůž je ten, který zůstane v mé kuchyni po celá další léta!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>