kávovar smeg ecf01 recenze review

Pákový kávovar SMEG ECF01 recenze

Společnost SMEG, která se dosud věnovala hlavně velkým kuchyňským spotřebičům, překvapila v druhé polovině roku 2019 sérií kávovarů ECF01. Vypadají skvěle a nabízí spoustu barev, ale jaké dobré jsou doopravdy?

Kávovar Smeg ECF01 Espresso je ohromující kávovar s retro stylem, který vyrobí lahodné espresso a doma se bude cítit v jakékoliv zemi, v jakékoliv kuchyni.

Pro a proti kávovaru SMEG ECF01

„Tento kávovar je ideální volbou pro všechny, kteří kladou důraz na styl, ale vyžadují i perfektní funkčnost“

recenze pákový kávovar smeg

Pro:

 • Krásný design a kompaktní tělo
 • Základní nastavení je jednoduché  a přehledné,
 • Profesionální úroveň tlaku při extrakci
 • Nahřátí na provozní teplotu po zapnutí během 40 sekund
 • Tryska na mléko, kterou snadno vytvoříte jemnou hladkou pěnu
 • Možnost přípravy dvou šálků najednou
 • Možnost využití mleté kávy i papírových kávových kapslí (pod)
 • 1,5 l zásobník na vodu
 • Záruka 2 roky

Proti:

 • Proti podobně výkonným kávovarům od konkurence je dražší
 • Omezené možnosti nastavení a funkcí
 • Složitá personalizace nastavení
 • Chybí filtr na vodu

SMEG má na trhu s elektrickými spotřebiči jméno, které si snadno spojíte s retro stylem a vysokou kvalitou výroby. Není proto překvapením, že se nyní pokouší prosadit s vlastním pákovým kávovarem SEMG ECF01 ve stylu „zlatých padesátých let“.

I když je na trhu kávovarů nováčkem, dostal se už pákový kávovar SMEG do seznamů nejlepších nákupů.

I když patří spíš k jednodušším přístrojům, ale proti jiným se chlubí vyšší cenovkou, ve velkých nákupních galeriích se jeho hodnocení pohybuje mezi 4,5 a 5 hvězdami.

spotřebiče smeg

SMEG přišel s ucelenou edicí malých kuchyňských spotřebičů, navíc je možné je všechny sladit do některé z pěkných pastelových barev.

Používání kávovaru SMEG ECF01

Připravte si mletou kávu

ECF01 je manuální pákový kávovar, takže vyžaduje mletou kávu – a tím pádem vás čeká také pořízení kvalitního mlýnku.

Kompletní kontrola nad procesem přípravy kávy

Kávu do sítka musíte ručně nasypat a upěchovat (tamper je součástí balení), napěnění mléka je také ruční. U manuálních pákových kávovarů to jinak nejde, takže dostanete, co se dá očekávat.

Jednoduché nastavení

K nastavení objemu, chuťové intenzity a teploty kávy, stejně jako k přednastavení tvrdosti vody, slouží pouze tři tlačítka. Toto nastavení si přístroj pamatuje i při příštím zapnutí.

Další výhody: parní tryska a možnost použít papírové kapsle

Používání parní trysky je jednoduché, tvar hodně pomáhá. A kávovar také umožňuje používání kávových podů – papírových kapslí – pro každého, kdo potřebuje kofeinovou vzpruhu, ale nechce se mu čistit páku od lógru.

Údržba a čištění

Podobně jako u všech automatů na kávu je proces čištění nevyhnutelný a pro životnost přístroje důležitý. Vzhledem k jednoduchosti zařízení SMEG postrádá automatizovaný proces odvápnění, takže budete muset přístroj během čištění hlídat. Rovněž se také doporučuje pročistit parou trysku po každém použití na napěnění mléka. Odkapávací miska se nicméně snadno vyjme a čistí, navíc nabízí šikovný plováček na indikaci hladiny.

Další detaily, které stojí za povšimnutí

Zatímco nastavení jednoduchých preferencí třemi tlačítky je snadné, k pokročilým funkcím se člověk dostane až po mačkání kombinací a tak se neobejde bez manuálu. Vzhledem k absenci vodního filtru navíc můžete čekat častější nutnost dekalcifikace, zejména v oblastech s tvrdou vodou.

Funkcionalita kávovaru

Jako víceméně základní přístroj nenabízí SMEG ECF01 nic nad rámec toho, co byste od manuálního pákového kávovaru čekali. Systém se třemi knoflíky je překvapivě univerzální, umožňuje nastavení síly, objemu a teploty kávy, stejně jako nastavení tvrdosti.

Páka přístroje umožňuje vložení tří sítek – pro jeden hrnek, dva hrnky a pro kávový pod. Preferovaný objem kávy lze nastavit podržením tlačítek pro jednu nebo dvě kávy, přičemž si přístroj nastavení pamatuje do příště.

Parní tryska se ovládá páčkou na boku přístroje a umožňuje volbu mezi produkcí páry na našlehání mléka, a horké vody k doplnění šálku s espressem.

Závěrečné hodnocení:

 • Design: 4,5 / 5
 • Cena: 4 / 5
 • Poměr cena / výkon: 4 / 5
 • Celkově: 4 / 5

 

 

 

 

 

 

https://www.baristadelcaffe.co.uk/coffee-machines/smeg-ecf01-review/

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>